بازاریابی با تلگرام

 

تلگرام چیزی بیش از یک نرم‌افزار پیام‌رسان معمولی است. این ابزار با فضای ابری سریع خود سطح بالاتری از پیام‌رسانی سریع و گفتگوی ایمن و محرمانه را در اختیار شما قرار می‌دهد. رابط کاربری ساده، ویژگی‌های متعدد و امنیت بالای این نرم‌افزار، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال را به‌سوی این ابزار ارتباطی کشانده و این سهولت در استفاده و غنی بودن از نظر امکانات، تلگرام را به ابزار مناسبی برای ترویج کسب‌وکار تبدیل کرده است. بازاریابی با تلگرام به‌خصوص برای کسب‌وکارهای کوچک بسیار کاربردی مؤثر است چراکه علاوه بر امکان برقراری ارتباط آسان و سریع با مخاطبین خود، حضور تعداد بالایی از کاربران فعال، این بستر را به ابزاری برای نفوذ در میان آن‌ها تبدیل کرده است.

چرا بازاریابی با تلگرام مهم شده است؟

کسب درآمد با تلگرام

تلگرام را می‌توان ترکیبی از یک نرم‌افزار پیام‌رسانی و سرویس ارسال ایمیل در نظر گرفت. دسترسی فرا بستری و از هر نوع دستگاه، قابلیت ارسال فایل، ارتباط امن و استفاده کاملاً رایگان، بازاریابی با تلگرام را برای شما ارزان و دسترسی مخاطب به شما را آسان کرده است.

تلگرام به‌عنوان یک پیام‌رسان فرا پلتفرمی، قابلیت‌های «واتس‌اَپ» و «اسنپ‌چت» را در کنار قابلیت بازاریابی همچون «فیس‌بوک» در خود جای‌داده است.

در ادامه به قابلیت‌هایی که این نر‌م‌افزار را به ابزار مناسبی برای بازاریابی تبدیل کرده، می‌پردازیم.

دسترسی فرا پلتفرمی و امکان استفاده از طریق دستگاه‌های مختلف

تلگرام در تمامی تلفن‌های هوشمند مرسوم و رایانه‌های رومیزی با استفاده از یک برنامه واحد در دسترس است. در تلفن‌های هوشمند چه بر اندروید و چه ماکروسافت ویندوز فون، IOS و اوبنوتو تاچ می‌توان از این نرم‌افزار استفاده کرد.

در دسکتاپ هم برای ویندوز، مکینتاش و لینوکس، تلگرام منتشرشده است.

صرف‌نظر از نوع دستگاه، کاربران می‌توانند پیام‌های متنی، تصاویر، ویدیو و هرگونه پسوند فایل دیگر ازجمله doc، zip، mp3 و… را تا حجم ۱.۵ گیگابایت ارسال بنمایند.

توان بازاریابی و هماهنگی بالا

در کنار قابلیت ارسال هرگونه فایل، بازاریابی با تلگرام به دلیل سرعت‌بالای آن بسیار لذت‌بخش است. پیام‌های شما به‌طور یکپارچه و یکسان در اختیار مخاطبین شما – برای هر کاربر به‌طور هم‌زمان- قرار می‌گیرد. امکان مدیریت گروهی بیش از ۲۰۰۰۰ عضو کانال بدون محدودیت در تعداد مخاطبین به یکپارچگی در رساندن پیام نیاز دارد و تلگرام این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

استفاده از گروه و سوپر گروه‌ها برای بازاریابی با تلگرام

گروه‌های تلگرامی (گروه و سوپر گروه) به‌خصوص برای کسب‌وکارهای کوچک به کار می‌آید. به‌طوری‌که می‌توان بسته به نوع تا ۲۰۰۰۰ هزار کاربر را در یک فضا به دورهم جمع نمود.

تمامی کاربران یک گروه می‌توان به‌طور آسانی با یکدیگر همکاری کرده و در ارتباط باشند به‌طوری‌که همگی به انتخاب شما به محتوا و تاریخچه فعالیت گروه دسترسی داشته باشند. هر کاربر می‌تواند پیام مهمی را بر اعلان گروه سنجاق نموده، یک پیام مهم را به همگی رسانده و یا مخاطب جدیدی را به گروه بی افزاید.

گفتگوی مخفیانه

ساخت گفتگوی مخفیانه تنها با دو کلیک در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این ویژگی ارتباط رمزنگاری‌شده پایاپایی را ایجاد خواهد کرد. طبق ادعای توسعه‌دهندگان تلگرام، هیچ‌کس جز شما و مخاطبتان توانایی رمزگشایی و ورود به مکالمه را ندارد.

از بین بردن خودکار

کاربران و گروه‌ها می‌توانند پیام‌هایی را با امکان از بین بردن خودکار با بازه زمانی محدود ارسال کنند. با این کار کسب‌وکارها می‌توانند پیام‌های ویژه و مأموریت‌های  زمان‌دار خود را با بازه زمانی دسترسی محدود ارسال کنند البته اگر این پیام‌ها آرشیو نشده و یا با دیگران به اشتراک گذاشته نشوند.

امنیت بالای تلگرام

تلگرام از یک قابلیت رمزنگاری دولایه بهره می‌برد. پیام‌های سرور به کاربر از یک‌لایه رمزنگاری و پیام‌های مخفیانه کاربربه‌کاربر از دولایه رمزگذاری استفاده می‌کنند.

توسعه‌دهندگان این ابزار آن‌قدر از امنیت ابزار خود مطمئن‌اند که جایزه ۳۰۰ هزار دلاری برای هک این سیستم در نظر گرفته‌اند.

ذخیره‌سازی ابری

دسترسی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تلگرام است و قابلیت ذخیره‌سازی ابری این امکان را به شما می‌دهد تا از هر دستگاهی بتوانید به پیام‌های خود (صرف‌نظر از محل ارسال) دسترسی داشته باشید.

این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا برای مثال اگر پیامی را در تلفن پیش‌نویس کرده‌اید؛ نوشتن آن را درزمانی دیگر در دسکتاپ ادامه دهید. این ویژگی به‌خصوص برای کسب‌وکارهای کوچک کاربردی است.

چگونه می‌توان از تلگرام برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده نمود؟

بازاریابی با تلگرام

برای کسب‌وکار و تجارت‌های کوچک، تلگرام می‌تواند یک سطح بالاتری از قابلیت بازاریابی و ترویج باشد. تلگرام با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر محل نفوذ مناسبی برای ارتباط با کاربران است و نبود رقابت سنگین همچون در فضای وب می‌تواند فرصت مناسبی برای شما باشد.

با این تجمع بزرگ کاربر، به‌راحتی می‌توان مطمئن شد که تعدادی از کاربران شما از تلگرام استفاده نموده‌اند و یا نام آن را شنیده‌اند. هم‌اکنون این کاربران روزانه بیش از ۱۵ میلیارد پیام را در روز در میان یکدیگر ردوبدل می‌کنند.

برای بازاریابی با تلگرام، مهم‌ترین قابلیت در نظر گرفته‌شده ارتباط با کاربران، افراد گروه و همکاران است اما درحالی‌که در رسم سنتی شبکه‌های اجتماعی، یک پیام به‌طور جمعی در اختیار مجموعه مخاطبین قرار می‌گیرد؛ تلگرام فضایی را برای ارتباط مستقیم با مخاطب ایجاد می‌کند.

بازاریابی فقط برای مشتریان (B2C)

واکنش و ارتباط با مشتری‌ها به یک تجربه فردی تبدیل‌شده است. هر چیزی ازجمله سؤالات جامع تا مانند پرسش‌هایی مانند وضعیت درخواست انجام‌شده، همگی را می‌توان در تلگرام به انجام رسانده و پاسخ داد.

این ارتباط فردی می‌تواند منجر به رضایت بیشتری در فرد شود چراکه نزدیکی بیشتری در معنا بدل از پاسخ‌های خودکار وجود دارد و نشان می‌دهد که برای مخاطب خود زمان‌ می‌گذارید.

برای کسب‌و‌کارها (B2B)

بازاریابی با تلگرام علاوه بر سهولت تعامل با کاربر، آسانی به‌خصوص در ارتباط با همکاران و فروشندگان را به وجود آورده است. آسانی تجربه کاربری و امنیت بالا، تلگرام را به ابزار مناسبی برای تجارت‌ها تبدیل کرده است به‌طوری‌که برخی تلگرام را ابزار جایگزینی برای سرویس ایمیل می‌دانند.

با استفاده از ربات‌ها به کار خود رونق ببخشید

یکی دیگر از مزیت‌های بازاریابی با تلگرام در استفاده از قابلیت ربات برای خودکارسازی برخی وظایف است که امکان واگذاری برخی از عملیات را به‌صورت از پیش تعیین‌شده به ربات می‌دهد.

نتیجه‌گیری برای بازاریابی با تلگرام

اگرچه تلگرام به‌خصوص به‌عنوان ابزار بازاریابی طراحی نشده اما ایجادکننده فرصت‌های باارزشی برای ارتباط با کاربران شما است به‌طوری‌که همیشه به شما دسترسی داشته باشند.

با ایجاد یک دسترسی در تلگرام شما راه جدیدی برای ارتباط مخاطبین با شما را ساخته‌اید. یک پیوند و یا برچسب در سایت شما یا دیگر شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند تا به کاربران نشان دهید که از این طریق نیز در دسترس و آماده پاسخگویی هستید.

اگر می‌خواهید درباره تلگرام و صلاحیت آن برای بازاریابی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم از صفحه سؤالات متداول این سرویس بازدید کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

بازاریابی با تلگرام ، بازاریابی تلگرام ، فروش محصول در تلگرام ، فروش تلگرام

فروش بیشتر در تلگرام ، بازاریابی درتلگرام ، خرید محصول در تلگرام

غیر فعال کردن آخرین بازدید در اینستاگرام ، آخرین بازدید اینستاگرام ، اینستاگرام

آپدیت تلگرام ، ترفند تلگرام ، ممبر واقعی تلگرام ، ممبر ایرانی ، ممبر واقعی ، ممبر فعال

ممبر فعال تلگرام ، ممبر ایرانی تلگرام ، ممبر فیک ، ممبر فیک کانال ، ممبر ، خرید ممبر فیک

خرید ممبر کانال ، ممبر فیک تلگرام ، لایک تلگرام ، فالوور ایرانی اینستاگرام ، ممبر واقعی تلگرام

ممبر ایرانی تلگرام ، نوتیفیکیشن ، ارسال نوتیفیکیشن ، لایک نظرسنجی ، لایک مسابقه

ممبر تلگرام ، ممبر واقعی ، سین پست تلگرام ، افزایش بازدید تلگرام ، ممبر بین المللی

ممبر غیر واقعی ، ممبر صدرصد ایرانی ، لایک مسابقه

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!